A Gmail projektvezetője egy volt ELTE-s magyar...

Az index.hu egy rövid interjút készített Pal Takacsi-Naggyal, a Gmail projektvezetőjével, aki magyar származású, az ELTE-n is tanult és most a Google zürichi telephelyén dolgozik. Csak az ő csapatában még három magyar tevékenykedik, ami azt jelzi, hogy a szakmában egész jól…


Címkék: munka külföld informatika informatikus

A külföldi munkatapasztalat behozhatatlan előny

Jelentősen javulnak az elhelyezkedési lehetőségei azoknak a fiataloknak, akik külföldön szereznek tanulmányi- vagy munkatapasztalatot - derült ki a Mobilitás az Európai Unióban Workshop elnevezéssel tartott csütörtöki debreceni előadássorozaton, amelyen eddigi páláyzatok…


Címkék: munka külföld itthon állás

Bologna hasznos az informatikusoknak?

A minap olvastam ezt a cikket, amely a bolognai rendszer hazai tapasztalatait írja le az egyes szakok, szakmák szempontjából röviden. Nem tudom, mire alapozták ezt a cikket, de én pont az ellenkezőjét gondolom. Én úgy látom, hogy pont a bölcsészeknek elég az alapdiploma, az…


Címkék: felsőoktatás egyetem informatika itthon informatikus bologna

Tanácsok informatikus hallgatóknak

Joel Spolsky, egy Manhattan-i szoftverfejlesztő cég, a Fog Creek Software egyik alapítója érdekes cikket írt informatikus hallgatók számára. Tapasztalt programozóként próbál tanácsokat adni a még tanuló informatikusoknak. Az írás elég tartalmas szerintem, érdemes elolvasni: Az…


Címkék: külföld felsőoktatás egyetem informatika itthon szoftverfejlesztés informatikus

ELTE-IK vs. SZTE-TTIK

Az alábbi cikkben a hazai programtervező informatikus képzés két (talán legjelentősebb) "fellegvárát" hasonlítanám össze, az ELTE Informatikai Karát és az SZTE Természettudományi és Informatikai Karát. Mindkét intézménynek ez a szak az erőssége informatika…


Címkék: felsőoktatás egyetem informatika itthon

Programtervező vs. mérnök vs. gazdaság informatika

Röviden összefoglalnám a három szak jellemzőit, előnyeit és hátrányait. A programtervező informatikus egy jó és versenyképes szak szerintem, bár elég tömény. A matematikai rész húzósabb, de informatikai kurzusokból is van komoly felkészültséget igénylő. A szak neve a régi…


Címkék: felsőoktatás egyetem informatikus

Jövőbeni változások az érettségi rendszerében

Valahogy már mindennaposnak tekinthető, hogy folyamatosan változik az érettségi-rendszer. Nyilván elengedhetetlen az elavultság frissítése, de az a gond, hogy nálunk 1-2 év alatt elavul az aktuális rendszer, ami nem teljesen normális. Egyszerűen nem tudnak olyan dolgot kitalálni, ami…


Címkék: változás itthon érettségi közoktatás

Felvételi tesztek informatikai cégeknél

Nemrég voltam egy informatikai cégnél (a nevét nem publikálnám) egy szakmai felvételi teszten. Nem ez volt az első tesztem, de ilyenkor mindig arra jövök rá, hogy az egyetem csak papírt ad, tudást nem. Ez a teszt sem volt túl könnyű (pedig csak nyári szakmai gyakorlatra pályáztam…


Címkék: interjú programozás informatika itthon felvételi szoftverfejlesztés informatikus szoftveripar

Hiány van programtervező informatikusból

A teljes cikket még februárban publikálta az edupress. Érdekes, hogy a hírt kifejezetten a programtervező informatikus szakra hegyezték ki. Bár lehet, hogy mérnök- vagy gazdaság-informatikust kevesebbet keresnek. Mindenesetre informatikusból általánosan hiány van, ez…


Címkék: felsőoktatás egyetem programozás hiány szakma itthon állás informatikus

Papíron programozni?

Ezen post megírására egy aranyos kérdés ösztönzött egy fórumról, miszerint: "Zenészeti fősulin is a zongora ZH-t a levegőben kell imitálni zongora nélkül?" A hallgató tehát arra gondol, hogy miért kell papíron, számítógép nélkül programozni?  Ugyanis igen,…


Címkék: felsőoktatás egyetem programozás informatika
süti beállítások módosítása